Green Card Başvuru Merkezi

Başvurular nereden yapılıyor?

Green Card başvuruları firmamız tarafından  ABD Resmi Göçmenlik Bürosuna yapılmaktadır.  Başvuru ücretleri için bilgi alınız. İstenilen tüm bilgileri eksiksiz tarafımıza göndermeniz yeterli olacaktır. Green Card başvuru işleminin ardından size özel   bir başvuru kodu verilir. Bu kod ile Green Card çekiliş sonuçları açıklandığında durumunuzu kontrol ederek sizinle Mayıs ayında tekrar iletişime geçiyor ve sonucu size iletiyoruz. Gerekiyorsa siz de ABD Resmi Göçmenlik Bürsu websitesinden kontrolünüzü sağlayabiliyor sunuz.

Green Card kazandığınız takdirde ise, Green Card Başvurusunda belirttiğiniz kişisel email adresinize ABD tarafından gönderilen ve içinde resmi evraklar olan bir bildirim geliyor. Bu postayı incelediğinizde, sizden tamamlamanız gereken belgeler (Sabıka Kaydı, fotoğraf vs.) ile birlikte Green Card mülakatı için gideceğiniz Konsolosluktaki görüşme tarihini yazdıklarını göreceksiniz. Bu aşamalar Merkez Vize deneyimi ile yürütülmektedir.

Size belirtilen tarihte Amerikan Konsolosluğu’nda yapacağınız kısa bir mülakattan sonra Green Card almaya hak kazanırsınız. Amerika Konsoloslugunda yapılacak green card mülakatında sorulacak sorular ve cevaplar ile ilgili bir oryantasyon tarafımızdan yapılır.

Green Card almaya hak kazandıktan sonra 6 ay içinde ABD’ye giriş yapmanız gerektiğini de unutmamak gerekir.