İrlanda Vizesi

İRLANDA VİZESİ

İrlanda eğitim vizesi başvuru sonuçları minimumda 6 hafta sonra sonuçlanmaktadır.  Seyahat planlarında bu süre dikkate alınmalıdır. Eksik evrak ile yapılan başvurular ya da başvuru formunun eksik doldurulması olması durumunda başvurular İrlanda Büyükelçiliği tarafından dikkate alınmamakta ve dosyanız teslim alınmamaktadır. Bu nedenle tarafımızdan istenecek olan tüm evrakları eksiksiz olarak teslim etmelisiniz. MERKEZ VİZE , İrlanda vizesi için turistik, iş, eğitim ve çalışma amaçlı olmak üzere tüm vize işlemlerinde yardımcı olmaktadır. İlk İrlanda vizesi pasaportunuz için çok önem taşır. İlk defa vize başvurusunda bulunacak boş bir pasaport için İrlanda vize başvurusu sonraki İngiltere vizesi ve Schengen vize başvurularında çok büyük referans olmaktadır. Adayların vize alma gücünü artırdığı kesinlikle bilinmektedir. İrlanda vize dosyanızı güvenle MERKEZ VİZE danışmanlarınıza teslim edebilir, profesyonel destekle başvurunuzu yapabilir siniz.

Öğrencilerin vize başvurusu için hazırlamış olduğu evraklar MERKEZ VİZE danışmanları tarafından kontrol ve düzenleme yapılarak gönderilmektedir. Tüm evraklar İstanbul için 3 set – Ankara için 2 set halinde hazırlanarak başvuru yapılması gerekmektedir. MERKEZ VİZE İrlanda Büyükelçiliğinin organize ettiği tüm eğitim ve vize toplantılarına katılmakta, İrlanda Eğitim ataşeliğinin düzenlemiş olduğu workshoplara iştirak ederek kurs merkezlerini yerinde ziyaret etmektedir.

MERKEZ VİZE ofisi İrlanda  Vize Danışmanlığı için başvuru sahiplerine birçok şekilde yardımcı olunmaktadır:

 • İrlanda kurs/okul kabul mektuplarınızın vize dosyanıza eklenmesi
 • İrlanda vize başvurusu için Vize formlarının on-line olarak doldurulması,
 • İrlanda vizesi için evrakların İngilizce ‘ye tercüme ettirilmesi,
 • İrlanda vizesi için İrlanda vize ofisinden vize randevunuzun alınması
 • Uçak bileti rezervasyonunuzun yapılması
 • Konaklama detaylarınızın yapılması ve vize dosyanıza detayların eklenmesi
 • Seyahat sağlık sigortanızın yapılması
 • Uzun süreli eğitimlerde hazırlanacak İyiniyet mektubunun yazılmasına yardım etmesi
 • İrlanda vize dosyanızın tasnif edilmesi
 • İrlanda vize ofisine dosyanızın teslim edilmesi
 • İrlanda vize ofisinden pasaportunuzun teslim alınması
 • MERKEZ VİZE ofisimiz garantili vize kapsamında çalışmaktadır. Şartları uygun olmayan adayların başvuruları kabul edilmemektedir.

MERKEZ VİZE olarak öğrencilere İrlanda vize konusunda güvenle vize başvuru yapma rahatlığını sunuyoruz. İrlanda Vizesi evrak dosyanız için hazırladığınız belgeleri danışmanınıza elden teslim edebilir veya kargo ile gönderebilir siniz. Evraklarınızın zamanında ve eksiksiz olarak teslim edilmesi vize alımında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. İrlanda vize başvurunuzu elden yapabileceğiniz gibi, kayıt işlemlerini bizler tarafından yapan adayların vize başvurularını bizzat kendimiz yapmaktayız.

İrlanda’da eğitim almayı planlayan öğrenciler için 2 tür vize programı uygulanmaktadır:

– C Eğitim Vizesi : İrlanda’da 90 günden kısa eğitim almayı planlayan öğrenciler içindir. İrlanda’da vizesini uzatmak isteyen C eğitim vizesine sahip öğrencilerden, eğitimlerine düzenli devam ettiklerini ispatlamaları, konakladığı aileden iyi kişilikli olduklarına dair referans almaları ve maddi olanaklarının eğitimlerine devam etmelerine yeterli olduğunu ispat etmeleri gerekir.

– D Eğitim Vizesi: İrlanda’da 90 günden uzun süre eğitim almayı planlayan öğrencilere verilir.

İrlanda’da öğrenci olan Türk Vatandaşları, okulların açık olduğu dönemlerde haftada 20 saate kadar part time, okulların kapalı olduğu dönemlerde süre sınırlamasız full time bir işte çalışma hakkı vardır. D Eğitim Vizesi ile eğitim alacak Türk vatandaşları, Dublin’deki İrlanda Polisine (Garda), kayıt olmalıdır. Kayıt esnasında öğrenciden 3 vesikalık resim, pasaport, okul akseptansı ve kalınan yerin adresi istenilir.

İrlanda Vize Başvuru Merkezleri:

İrlanda Büyükelçiliği  MNG Binası Uğur Mumcu Cad. No: 88 Kat: 3 B Blok Gaziosmanpaşa – ANKARA

Tel: 0312 446 61 72  – Fax : 0312 446 80 61 ankaraembassy@dfa.ie

İrlanda Fahri Konsolosluğu Ali Rıza Gürcan Cad. Meridyen İş Merkezi Kat:4 No: 417 Merter – İSTANBUL

Tel:  0212 482 18 62  – Fax: 0212 482 09 43  info@irlconsulist.com   –   visa@irlconsulist.com

Normal şartlarda vizenizin onaylanma süresi 6 – 8 Hafta arasında değişmektedir. İrlanda Büyük elçiliğinin yurt dışında eğitim almak isteyen hali hazırda Türkiye’ de bir üniversitede eeğitim alan öğrencilerin yaz tatilinde 3ay dil okuluna gitmek isteyenler için alınacak vize 1-2 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Kısa süreli dil eğitiminde alınabilecek en kolay ve hızlı vize şu anda İrlanda vizesidir.

Ayrıca başvuru için hazırladığınız belgeleri posta ile göndermeniz ve On-line başvuru yapmanız da yeterlidir. Belgelerde bir sorun çıkmaması için göndereceğiniz evraklarınızı MERKEZ VİZE eğitim danışmanlarına kontrol ettirmenizi tavsiye ediyoruz. İngilizce olarak hazırlanması gereken belgeler danışmanınız tarafından size bildirilecektir.