Avustralya Öğrenci Vizesi

Avustralya Öğrenci Vizesi

Avustralya’da eğitim alabilmek için öğrenci vizesine başvurulması gerekmektedir. Ancak 3 aya kadar alınacak eğitimlerde pek tercih edilmemekle beraber; istenirse Turist vizesine de başvurulabilir. Avustralya öğrenci vizesi formları ile ilgili detaylara buradaki linkten ulaşabilir siniz. Avustralya’ da öğrenci vizesinin en büyük güzelliği Avustralya’ da dil okuluna giderken de  çalışma hakkınız oluyor. Yasal olarak Avustralyada çalışma hakkınız haftada 20 saattir.

Avustralya’ da öğrenci vizesi alabilmek için illa 40 hafta dil okuluna gitmenize gerek yoktur. 40 hafta İngilizce dil eğitimi koşulu çok geçmişte kalan bir zorunluluktu. Maalesef birçok acente bu değişikligi bilmediginden hala öğrenci adaylarına Avustralyada 40 hafta dil okuluna gitmeniz zorunludur diyor ki bu çok yanlış ve eski bir bilgi.

Avustralya konsololsugu eskiden American Hospital’ de check up yaptırırdı ki bu zorunlulukta kaldırılmış durumda. Çalışacağınız acentenizi dikkatlice seçmenizi öneririz. Avustralya öğrenci vizelerinde başarımızı konuşturuyoruz. Vize alabilmeniz için uygun koşulları tarafınıza bildiriyor ve bu koşulları yerine getirmenizi bekliyor daha sonra vize işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle avustralya vizesinde başarı oranımız %99. Diğer %1 lik vize alamayan aday ise maalesef tarafımıza kendisi hakkında eksik ve yalan bilgi verenlerden oluşuyor. Unutmayın ki pasaport ve kimlik numaranızı yazdığında konsolosluklar da Uluslararası GBT niz oldugu gibi önlerinde görünür oluyor.

Avustralya vizesi evraklarınızda mevcut Türkçe evrakların tümü bir yeminli tercüman tarafından onaylı olarak çevrilmiş olması zorunluluktur. Noter değil özellikle Yeminli tercümandır. Bu konuda uygun fiyat politikamızla ALL STUDY desteğini alabilir, yeminli tercüme hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Avustralya konsolosluğu  İngilizce dil okuluna gidecek adayları bir dil sınavına tabii tutmaz. Dilerseniz 6 ay da dil okuluna kayıt yaptırabilir, Avustralya’ da çalışma izinli vizenizi alabilirsiniz. Avustralya’ da sadece Üniversite ve Avustralya’ da Yüksek Lisans eğitimi için sadece Konsolosluk IELTS 6,5 skorunuzu görmek isteyecektir. Avustralya vizesi başvurunuz tarafımızdan online olarak yapılmaktadır. Online işlemlerinizin tamamlanmasının ardından parmak izinizin alımı için randevunuz alınır ve Avustralya vize ofisinde danışmanınızla buluşur ve parmak izinizi verirsiniz. Avustralya Ankara Büyükelçiliginden sizi telefonla mülakat için arayacaklardır. Vize mülakatı ile ilgili ön çalışmalarınızı danışmanınızla beraber yapacaksınız. Vize dosyanızı hazırlamış ve sizinle ilgili en ince detayları dahi bilen danışmanınız Avustralya vizesi mülakatında size sorulacak soruları öncesinde size ileticektir. Avustralya vizesi diğer vizeler gibi pasaportunuza basılan bir stamp şeklinde değildir. E-mail üzerinden A4 kağıdına yazılmış olarak gelir ve pasaportunuzun arasında bulundurmanızı isteriz. Vize sayfası konusunda Dubai vizesi ile aynı özelliklere sahiptir.

Avustralya’ da ailelerin vize başvuruları : Avustralya’ da Yüksek Lisans yapmak istiyorsanız ve eşinizle beraber gitmek istiyorsanız Avustralya Konsolosluğu size haftada 20 saat, eşinize haftada full time 40 saat veya over time çalışma izni vermektedir. Avustralya karı/koca/çocuklu aileleri üniversite/Yüksek Lisans/Doktora ile kabul eden tek ülkedir. Doktora başvuruları bireysel başvurulardır ve sadece kendiniz başvurunuzu yapabilirsiniz. Sadece İngilizce dil eğitimi veya Avustralya vizesi aşamasında tarafımızdan destek alabilirsiniz.

Avustralya’ da Work and Holiday programı da mevcuttur. Fakat sınırlı sayıda kotası vardır. Hersene 100 kişi ile work and Holiday vizesi kısıtlandırılmıştır. Austrade tarafından kaydınızı yaptırabilir, Avusturalya vizesi ile ilgili işlemlerinizi yine firmamızla yürütebilirsiniz.

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim,  Avusturalya vizesi için turistik, iş, eğitim ve çalışma amaçlı olmak üzere tüm vize işlemlerinde yardımcı olmaktadır. İlk Avustralya vizesi pasaportunuz için çok önem taşır. Size verilmiş bir Avustralya vizesinin sonraki vizelerde vize alma gücünü artırdığı kesinlikle bilinmektedir. Avustralya vize dosyanızı güvenle ALL STUDY danışmanlarınıza teslim edebilir, profesyonel destekle başvurunuzu yapabilir siniz.

ALL STUDY Avustralya Büyükelçiliğinin organize ettiği tüm eğitim ve vize toplantılarına katılmakta, Avustralya Eğitim ataşeliği ve Avustralya’daki okulların beraber organize ettiği workshoplara iştirak ederek kurs merkezlerini yerinde ziyaret etmektedir.

ALL STUDY Avusturalya vize danışmanlığı için başvuru sahiplerine birçok şekilde yardımcı olunmaktadır:

 • Avusturalya vize görüşmesinde yapılacak mülakat hakkında adayların bilgilendirilmesi,
 • Avustralya dil okulu/Avusturalya üniversite kabul mektuplarınızın vize dosyanıza eklenmesi
 • Avustralya vize başvurusu için Vize formlarının on-line olarak doldurulması,
 • Avustralya vizesi için evrakların İngilizce ‘ye tercüme ettirilmesi,
 • Avustralya vizesi için Ankara Avustralya büyükelçiliğine evraklarınızın teslimatı,
 • Uygun ücretle Avustralya uçak bileti rezervasyonunuzun yapılması,
 • Avustralya’ da Konaklama detaylarınızın yapılması ve vize dosyanıza detayların eklenmesi,
 • Zorunlu Seyahat sağlık sigortanızın yapılması,
 • Uzun süreli eğitimlerde hazırlanacak İyiniyet mektubunun yazılmasına yardım etmesi,
 • Avustralya ‘ya vize başvuru dosyanızın itina ile düzenlenmesi.

ALL STUDY  Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilere Avustralya vizesi konusunda güvenle vize başvuru yapma rahatlığını sunuyoruz. Avustralya Vizesi evrak dosyanız için hazırladığınız belgeleri danışmanınıza elden teslim edebilir veya kargo ile gönderebilir siniz. Evraklarınızın zamanında ve eksiksiz olarak teslim edilmesi vize alımında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Üstelik ALL STUDY güvencesiyle vize başvurularınız için Ankara’ ya gitmenize gerek kalmıyor. İşlemlerinizi tümü ile yürütüyoruz! 0212 259 60 75 ‘ten Avustralya vize uzmanımızla görüşebilir, vizenizi yaptırabilirsiniz.

Avustralya Vizesi Evrakları

Öğrenci vizesi – 12 haftadan uzun süreli kalışlar için.

1)      Pasaport (en az 1 yıl geçerliği olan) ve varsa eski pasaportlar.(Yeni pasaport başvuruları 4 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanınızın aslı ile birlikte ikamet ettiğiniz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yapılacaktır. Pasaport başvuruları ile ilgili detaylı bilgi için www.iem.gov.tr  adresini inceleyebilirsiniz.) Eski pasaport ve vize sayfalarınızın fotokopileri
2)      Amerika Öğrenci vizesi için hazırlamanız gereken evraklar
3)      157A numaralı vize başvuru formları ve 956 numaralı yetki formu
4)      Vize ücreti -550AU$ Karşılığı
5)      Dört adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf, arka fon beyaz
6)      Pasaportunuz en az 2 sene geçerli olmalıdır.
7)      Tüm eski pasaportlar ve işlem görmüş tüm sayfalarının dosyaya eklenmesi gerekmektedir.
8)      Vize başvuru formlarının eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulması gerekmektedir.
9)      Kurs ücretlerini ödeyebileceğinizi gösteren belgeler.  (Assesment Level 3 olan sınıflarda örneğin ELICOS bankada bulunan paranın son 3 aydır hesapta olması şartı bulunmaktadır, Assesment Level 2 için bu kural aranmamaktadır). Bankadan, Bu miktarın gerçekliği, bankadan konsolosluk tarafından teyit edilir. Hesap öğrenci ve/veya ailesi üzerine olabilir.

 • Banka hesap cüzdanı / bankanızdan kaşeli son 6 ay hesap hareket
 • Bankanın başlıklı kâğıdına o günün hesaptaki miktarını gösteren İngilizce mektup

10)   Gelirinizi gösteren evrak, örneğin çalışıyorsanız işe giriş bildirgesi ve maaş bordronuz
11)   Sponsor 1. dereceden akraba olabilir. Masrafları karşılayacak kişinin düzenli geliri olmak zorundadır. Uluslararası şirketler dışında şirketler öğrenciye sponsor olamaz.
12)   Öğrenci/ailesi veya sponsorunun hazırlaması gereken belgeler;  Eğer kendiniz veya ailenizden herhangi biri şirket sahibi ise; şirketinizle ilgili evraklar; Ticaret odası sicil kaydı, son vergi levhanız, imza sirküleri ve kuruluş gazetesi fotokopisi, varsa faaliyet belgesi.
13)   Aileniz masrafları karşılıyor ise durumu açıklayan bir yazı. Affidavit of Support belge örneği ALL STUDY danışmanınız tarafından teslim edilecektir.
14)   Yurtdışında ikamet eden Sponsorun pasaport fotokopisi, davetiye mektubu, kimliği
15)   Hala öğrenciliğiniz devam ediyor ise öğrenci belgeniz ve tatil dönemi dışında gidiyorsanız okuldan alacağınız izin belgesi.
16)   En son Diplomanız, Türkiye’de bir dil kursuna gidilmişse; sertifika ya da dil kursundan bir yazı ve başka kurslara gidilmişse, o kurslara ait sertifikalar. Herhangi bir dil yeterlilik sınavına girilmişse (TOEFL, IELTS vb) alınan neticeyi gösteren belge.
17)   Emniyetten Adli Sicil Kaydı
18)   Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
19)   Askerlik tecil/terhis belgesi
20)   Evli iseniz evlenme Cüzdanı Fotokopisi

21)   Velileri olmaksızın Avustralya’ya  seyahat eden 16 yaşın altındaki çocuklar, velilerinin seyahat etmelerine izin verdiklerini belgeleyen noter onaylı İngilizce Muvafakatname.
22)   Varsa tapu, araba ruhsatı ve kira kontratları
23)   Eşiniz ve çocuklarınızın kimlik ve pasaport fotokopileri

İngilizce olarak hazırlanması gereken belgeler danışmanınız tarafından size bildirilecektir.

 1. Ofisimizden tarafınıza verilecek 50 soruluk vize form sorularını yukarıdaki belgeleriniz dahilinde resmi evraktaki gibi doldurarak tarafımıza teslim ediyorsunuz.
 2. Tüm evraklarınızı tek tek isimlendirilmiş olarak taramanızı ve tarafımıza email etmenizi istiyoruz.    
 3. Örnek : Ali Gureli-Gazi Universitesi Diploma-Sayfa1