AVUSTRALYA VİZESİ

Avustralya vizesi başvurularında Merkez Vize yanınızda. Avustralya turist vizesi, Avustralya Öğrenci Vizesi, Avustralya Working Holiday vizesi, Skilled Immigrant/yetenekli göçmenlik başvurusu dosyanız başarı ile hazırlanır ve hızlı ve kolayca Yurtdışı Vizeniz alınır. 15 farklı Avustralya vizesi vardır ve herbiri profesyonelce kurumumuz tarafından başarı ile yapılmaktadır.Avustralya vize ücretleri, başvuru kategorinize göre şekillenmektedir. Genel ve Ticari Ziyaretçi (Subclass 600) ,Geçici Çalışma (Subclass 403), Medikal amaçlı (Subclass 602), Öğrenci vizeleri (Subclass 500) , Geçici aktivite vizesi , Sportif, kültürel, dini vb. (Subclass 408) en fazla bilinenlerdir.

Avustralya vizesi başvuruları çok özel bir sistemle vize dosyasını kabul etmektedir. Diğer hiçbir vize başvurularına benzememektedir. Bu çok özel Avustralya vizesi evraklarının hazırlanmasından Online başvurunuzun yapılmasına ve Vizenizin sonuçlanmasına kadar geçen her evrede yanınızdayız. Avustralya vizesi uzmanlık gerektirmektedir. Vize ofisi memurlarımız bu konuda uzmandır. Türkiye’de Avustralya vizeleri konusunda tam uzmanlık sunan yegane firma olma özelliğini yıllardır korumaktayız. Anadolu’ da birçok turizm firması ve Vize firmaları bizzat Avustralya vizelerini firmamıza yaptırmaktadır.

Tüm Avustralya vizeleri ;Avustralya öğrenci vizesi, Avustralya Ticari Vizesi, Avustralya Öğrenci vizesi…..ve diğer Avustralya vizeleri aynı koşul ve evraklarla yürütülmektedir. Aradaki tek fark Avustralya vizesinde uzatılabilir koşullu ve çalışma izni dahilinde vizeniz alınabilmektedir. Bu nedenle vizenizin online başvurusu yapılırken seçilen vize kodları değişmektedir.

Avustralya Turist Vizesi

Avustralya’da yaşayan yakın/arkadaş/akrabanızdan alacağınız davetiye ile Avustralya Turist vizenizi yapabiliriz. İsteyenler için Avustralya tur paketi alımı organize edilmekte zorunlu sağlık sigortası ve Ucuz uçak biletinizde tarafımızdan satın alınarak hizmetlerimize dahil edilmektedir. Avustralya vizesi evrak listesinde bulunan tüm Tüm Türkçe evraklar yeminli tercümanlarımız tarafından İngilizce’ye çevrilmektedir.

Avustralya Öğrenci Vizesi

Avustralya’da eğitim almak isteyenler için yapılan vize başvurusudur. Avustralya’da İngilizce dil okulu, Avustralya’da sertifika, Avustralya’da Yüksek Lisans eğitimleri almak isteyenler içindir. Türkiye genelinde çalıştığımız 15 farklı yurtdışı eğitim acentesi vardır. Avusturalya’da bir okula kayıt olarak eğitim almak isteyenler öncelikle bir kursa kayıt olmak zorundadırlar.Bir eğitim acentesinden Avustralya’daki okula kaydınızı yaptırabilir, vizenizi bizim aracılığımızla hizmetimiz dahilinde yaptırabilir siniz. Eğer henüz bir kurs kaydınız yok ise yurtdışı eğitim acentesi önerisinde bulunabilmekteyiz. Zira her yurtdışı eğitim firmasının farklı ülke ve yaş gruplarına hizmette profesyonellikleri farklıdır. Öyle firmalar vardır ki sadece Amerika work and travel yapmakta, bazıları sadece İtalya’da eğitim, bazıları sadece Almanya’da üniversite yerleştirmeleri, bazıları sadece 18 yaş altındaki gruplara yaz kampları yapmaktadır. Fakat hepsinin genel ismi Yurtdışı Eğitim acentesi olarak geçmektedir. Merkez Vizenin Çalışmış oldugu 15 farklı yurtdışı eğitim acentelerinden sadece 2 tanesi Avustralya’da eğitim kayıtları gerçekleştirebilmektedirler. Talep edildiğinde bilgi verilmektedir. Uzatılabilir Avusturalya vizesi dosyanız başarı ile hazırlanır ve Online başvurunuz yapılır, parmak izi randevularınız alınır, memurumuz tarafından Avustralya vizesi mülakatına hazırlanırsınız.Avustralya’da eğitim alırken yasal çalışma izniniz vardır. Avustralya vizesi yurtdışına açık online Visa/master kredi kartınızdan Avustralya Konsoloslugu tarafından 630AU$ tahsil edilerek alınmaktadır. Avustralya’ya eşi ve çocukları ile Yüksek Lisansa gidebilmeniz mümkündür. İngilizceniz Master programına başlamanız için uygun değil ise aynı Üniversite içerisinde İngilizce hazırlık yılı ve Master kaydınız aynı anda yapılarak, eş ve çocuklara da aynı anda vize başvurusu yapılabilmektedir. Bu vize türünde eş’ e tam zamanlı çalışma izni verilmektedir.

Türkiye’den en fazla Avustralya öğrenci vizesi başvuruları rağbet görmektedir. Yurt genelinde çalıştığımız 15 farklı yurtdışı eğitim acentelik firmalarının Avustralya Öğrenci vizesi danışmanlıklarını yapmaktayız.

Avustralya Skilled Immigrant Kategorisi – Avusturalya Göçmenlik Başvuruları

Merkez Vize hizmetleri Sydney şehir merkezindeki MARA’ya kayıtlı Göçmenlik Avukatımız aracılığı ile yürütülmektedir. General IELTS 6.0 skoru olan, Mezun olduğu bölüme ait aktif çalışan, Sağlık sektöründe veya Yazılım, Makine, İnşaat Mühendisliği görevlerini son 6 yıl aktif ara vermeksizin çalışarak icra edenlerin, Avustralya Vatandaşlık başvurularını kabul etmekteyiz. Ailecek başvurular kabul edilmektedir. Ciddi ve istekli adaylar ve aileler randevu için ofisimizi arayabilir siniz. 0212 259 6076 Randevu verilecek adayların ofis görüşmemize IELTS sınav skorunuz, Diplomanız ve 4A hizmet raporunuzla gelmeniz gerekmektedir. İstenilen puanlama sistemine uygun olduğunuzda MARA’ya kayıtlı avukatımız tarafından dosyanın takibe alınacaktır. Bu başvuruları İngilizceniz var ise sizlerde yapabilir siniz fakat işlemlerinizi olumlu veya olumsuz 2 yıl sonra ancak sonuçlandırabilir siniz. Avustralya Göçmenlik Avukatımız eğer yetenekleriniz uygun ise işlemlerinizi başlatmakta ve 6 ay içerisinde dosyanızı sonuçlandırmaktadır.

Yetenekli göçmenlik başvuruları konusunda telefonla ofisimizi arayan bir çok aile olmasına ve aile içi haftasonu etkinlik gezisi şeklinde ofisimizi ziyaret etmek istemelerine rağmen; ofis memurlarımızın IELTS 6.0 sınav skorunu belgeleyerek ofis içi randevusu verilebileceğini veya Skype görüşmesi yapılabileceği belirtildiğinde henüz IELTS düzeyinde İngilizce yeterliliği ve sınava hazırlıkları olmadığı için ofis görüşmesi ileri vadelere ertelenmekte veya sonrasında hiç gerçekleşememektedir.

Working Holiday Vizesi

Avustralya Work and Holiday yıllık kotası Avustrade tarafından 100 kişi ile sınırlandırılmıştır ve adayların IELTS 6.0 sunmalara istenmektedir.

Mühendislik Vizesi

Avustralya’ da Mühendislik vizesi Türkiye Üniversitelerinden Mühendislik bölümü mezunlarına verilen vize türüdür. IELTS 6.0 belgelenmesi zorunludur. 2 sene süreli Avustralya’ da çalışma hakkı edinirsiniz.

Merkez Vize Ofisini diğer vize firmalarından neden farklıdır?

Avustralya vizesi çok özel şartlara sahip, başvurusu çok meşakkatli bir vize tipidir.. Her vize şirketi veya her Yurtdışı Eğitim firması bu vizeyi yapamamaktadır. Avustralya vizesi Uzmanlık alanımızdır. Amerika Vizeleri, İngiltere Vizeleri, Kanada Vizeleri, İrlanda Vizeleri, Yeni Zelanda Vizeleri diğer uzmanlık alanımızı oluşturmaktadır. Merkez vize kolay Avustralya vizesi almak isteyenler için yetkin vize ofisidir.

Merkez Vize Avustralya Büyükelçiliğinin organize ettiği tüm eğitim ve vize toplantılarına katılmakta, Avustralya Eğitim ataşeliği ve Avustralya’daki okulların beraber organize ettiği workshoplara iştirak ederek kurs merkezlerini yerinde ziyaret etmektedir.
Merkez Vize hizmetleri Avusturalya vize danışmanlığı için başvuru sahiplerine birçok şekilde yardımcı olunmaktadır: Merkez vize memurlarımız Avusturalya vize görüşmesinde yapılacak mülakat hakkında adayların bilgilendirmektedir.
Avustralya dil okulu/Avusturalya üniversite kabul mektuplarınızın vize dosyanıza eklenmesi
Avustralya vize başvurusu için Vize formlarının on-line olarak doldurulması,
Avustralya vizesi için evrakların İngilizce‘ye yeminli tercüme ettirilmesi,
Avustralya vizesi için Ankara Avustralya büyükelçiliğine evraklarınızın teslimatı,
Uygun ücretle Avustralya uçak bileti rezervasyonunuzun yapılması,
Avustralya’ da Konaklama detaylarınızın yapılması ve vize dosyanıza detayların eklenmesi,
Zorunlu Seyahat sağlık sigortanızın yapılması,
Uzun süreli eğitimlerde hazırlanacak İyiniyet mektubunun yazılmasına yardım etmesi,
Avustralya ‘ya vize başvuru dosyanızın itina ile düzenlenmesi.
Merkez Vize İşlemleri Avustralya vizesi konusunda güvenle vize başvuru yapma rahatlığını sunmaktadır.
Avustralya Vizesi evrak dosyanız için hazırladığınız belgeleri danışmanınıza elden teslim edebilir veya kargo ile gönderebilir siniz. Evraklarınızın zamanında ve eksiksiz olarak teslim edilmesi vize alımında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.
Üstelik Merkez vize güvencesiyle vize başvurularınız için Ankara’ ya gitmenize gerek kalmıyor. İşlemlerinizi tümü ile yürütüyoruz! 0212 259 60 76′ dan Avustralya vize memurumuzla görüşebilir, vizenizi yaptırabilirsiniz.

Avustralya Vizesinde yapılan değişiklikler

1 Temmuz 2016 itibariyle Avustralya eğitim vizesinde Simplified Student Visa Framework (SSVF) uygulaması başlamıştır. SSVF uygulamasıyla birlikte Avustralya’da eğitim vizesinde bir takım önemli değişiklikler uygulanmaya başlamıştır.

1- Farklı tipte programlara başvuru yapan öğrenciler için kullanılan 570, 571, 572, 573, 574, 575, 576 subclass vize tipleri ve SVF uygulaması kaldırılmıştır. Tüm bunlar yerine Uluslararası öğrenciler hangi programı alırsa alsın Student Visa (subclass 500) başvurusu yapacaktır. Bundan böyle öğrenciler için tek tip vize uygulacaktır. Student Guardian ise subclass 590 kategorisine başvuru yapacaktır.

2- Tüm vize başvuruları on-line olarak http://www.border.gov.au/Trav/Visa/Immi sitesi üzerinden hesap oluşturularak yapılacak, tüm geçerli evraklar sisteme tek tek isimlendirilecek, on-line olarak up-load edilecektir. Böylelikle konsolosluğa kargoyla belge gönderme gibi işlemler ortadan kalkmış olacaktır. Örneğin : MehmetEminBayram-LiseTranscript-Sayfa2

3- Öğrenciler vatandaşı oldukları ülkenin (yani Türkiye’nin) risk kategorisine ve başvuru yaptıkları okulun risk kategorisine göre Streamlined evidentiary requirements’a yada Regular evidentiary requirements’ a tabi olurlar. Streamlined evidentiary requirements’a tabi olan öğrencilerin belge sunmaksızın birçok bilgiyi sadece yazılı olarak deklare etmesi yeterli olacaktır. Regular evidentiary requirements’a tabi olan öğrencilerden ise durumlarını belge ile kanıtlamaları istenecektir. Ülkelerin ve Education Provider’ların risk kategorisine göre hangi uygulamaya tabi olunacağı aşağıdaki tablodan anlaşılabilmektedir.(Acenta yorumu: Avustralya hükümeti nezdinde maalesef üzülerek belirtiriz ki Türkiye risk kategorisinde yer almaktadır.)

Education Provider Risk kategorisinde birinci yada ikinci kategoride olan okulların bir çoğu öğrencilerin vizeye uygunluk durumlarını okul başvurusu sırasında kontrol etmekte ve buna göre onay vermektedir.

4- 1 Temmuz 2016 itibariyle, 12 ay için gösterilmesi gereken minumum 1 yıllık yaşam masrafları aşağıdaki tutarda olacaktır. Bu bir zorunluluktur. Bu ücreti kesinlikle banka hesabınızda beyan edebilecek durumunuz var ise vize başvurunuz yapılmalıdır.

Öğrenci/Başvuru sahibi için/Student/guardian : AUD19,830
Eş/Partner/spouse için : AUD6,940
Her 1 çocuk için/Child : AUD2,970

5- Sadece Avustralya’ya dil eğitimi-ELICOS programı için gidecek olan öğrencilerin artık hesaplarında 3 ay para bekletme zorunluluğu kaldırılmıştır. Öğrenciler ekonomik durumlarını iki farklı şekilde sunabilmektedir.

Yıllık yaşam masraflarını beyan edeceği 19.830 AUD + ve beraberinde okul eğitim ücretini sponsorlarının hesaplarında göstererek veya kredi çekerek.
Hesapta para gösterecek durumda olmayanlar; anne-babanın yıllık gelir bordrosu beyan etmesi yeterli olacaktır. Ancak bu durumda anne babanın ayrı ayrı yıllık 60.000 AUD gelir göstermesi gerekecektir. Yani anne baba ayda min. 11.000 TL – 12.000 TL kazanıyorsa nakit göstermeden maaş bordrolarıyla vize alınabilecektir. Ekim 2019 tarihinde büyük bir bankanın hukuk müşavirinin oğlu için böyle bir öğrenci vizesi başvurus yaptık ve Avustralya vizemizi başarılı şekilde aldık.

6- Öğrencilerin 24 haftadan uzun bir programa gitmeleri durumunda, okullar tarafından Avustralya’ya gitmeden önce program eğitim ücretinin minimum %50’sini ödemeye zorunludurlar. Acentanız olarak belirtirim ki yine de Avustralya’ da okullar vize öncesinde %100 ödeme kabul etmektedir. Akabinde okulunuzda CoE vize kabul mektubu basılır ve vize başvurunuz yapılabilir.

7- Avustralya’da sertifika veya Yüksek lisans kabul edildiğinizde Vize başvurunuzda IELTS minimum 5.5 sunmak gerekecektir. Öğrencinin IELTS 5.0 dil skoruna sahip olması durumunda 10 haftalık bir dil programı-ELICOS ile IELTS 4.5 dil skoruna sahip olması durumunda 20 haftalık bir dil programı-ELICOS ile paket ederek de vizeye başvuru yapılmaktadır

IELTS sınavına karşılık gelen aşağıdaki sınavlar da Avustralya Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir.

– TOEFL-Test of English as a Foreign Language paper based test
– Pearson Test of English Academic
– Cambridge English: Advanced
– Occupational English Test.

8- Bundan böyle ELICOS-English Language Intensive Courses for Overseas Students- kursları için bir süre kısıtlaması ortadan kalkmıştır. Eski uygulamada maksimum 50 haftaya kadar ELICOS eğitimi alınabilmekteydi.

Simplified Student Visa Framework (SSVF) uygulaması ile ilgili Avustralya Devleti tarafından yapılan resmi ilamı için tıklayınız.

Merkez vize ticari bir kurumdur. Avusturalya turist vizesi, Avustralya aile birleşimi, Avustralya ticari vizesi ve Avusturalya öğrenci vizeleri hakkında başrularınız için ofisimizi arayabilir siniz. 0212 259 60 76