Amerika Vizesi

AMERİKA VİZESİ

Amerika Vizesi tüm vizeleri gözönüne aldığımızda en korkutucu gelenidir. Birebir mülakatın yapılması, Yetkili vize memuru ile gözgöze gelme ve kısa cümlelerle kendini ifade edebilme yeteneği adayları zorlamaktadır. Merkez vize olarak buradaki varlığımız size uygun vize tipini belirlemek ve online vize başvuru formunuzu doldururken sizden aldığımız bireysel bilgilerinize sadık kalarak uygun ve düzgün bir şekilde net bilgilerle vize formunuzu doldurmak ve Vize randevunuz öncesi sizinle ofisimizde birebir mülakat çalışması yapmak olucaktır.

Amerika Vizesi

Amerika Konsolosluğu tarafından belirtilmiş Amerika Vizesi için istenilen evrakl listesine websitemizden ulaşabilirsiniz. Belirtilen evrakları tamamladığınız sürece vize başvurunuzda herhangi bir sorun olmayacaktır. Amerika vizesi başvurunuzla ilgili tüm sorularınızın cevabı Merkez Vize’ dedir.

Amerika Vizesi İşlemleri hakkında

Hedeflediğiniz seyahatiniz ve amacı, ABD göçmenlik yasası kapsamında size ne tür vize gerektiğini belirleyecektir. Vize başvurusu yapan aday olarak, başvuruda bulunduğunuz vize kategorisini almak için tüm şartları karşıladığınızı tespit etmeniz/etmemiz gerekecektir. Ayrıca ABD’ye seyahat amacınız için hangi vize kategorisinin uygun olabileceğini belirlemek için usvisas.state.gov adresindeki Visa Kategorilerine bakabilirsiniz.

Amerika vize müracaatınızın onaylanması için Amerika diplomatik temsilciliklerinin belirlediği tüm şartları taşımalısınız. Amerika vize prosedürlerinde Türkiye Cumhuriyeti için pasaport ayrımı yoktur. Amerika’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) da dahil olmak üzere, pasaport tipi ayrımı yapmaksızın Amerika’ya giriş yapacak hakkı tanınmaktadır.

Merkez Vize danışmanlığı, Amerika vizesi için turistik, iş, eğitim ve çalışma amaçlı olmak üzere tüm vize işlemlerinde yardımcı olmaktadır. İlk Amerika vizesi pasaportunuz için çok önem taşır. İlk defa vize başvurusunda bulunacak boş bir pasaport için Amerika vize başvurusu sonraki yurtdışı çıkışları için yapacağı vize başvurularında çok büyük referans olmaktadır. Amerika vizesinin adayların vize alma gücünü artırdığı kesinlikle bilinmektedir. Amerika vize dosyanızı güvenle Merkez Vize danışmanlarınıza teslim edebilir, profesyonel destekle başvurunuzu yapabilir siniz. Vize randevunuzun olduğu gün vize sonucu hemen adaya iletilir. Vizeniz onaylanmış ise pasaportunuz 3 işgünü içerisinde Amerikan Konsolosluğu tarafından kargo ile tarafınıza gönderilir.

Amerika Vize Danışmanlığı için başvuru sahiplerine birçok şekilde yardımcı olunmaktadır:

  • Amerika vize görüşmesinde yapılacak mülakat hakkında adayların bilgilendirilmesi,
  • Amerika davetiye/ kabul mektuplarınızın vize dosyanıza eklenmesi
  • Amerika vize başvurusu için Vize formlarının on-line olarak doldurulması,
  • Amerika vizesi için evrakların İngilizce ‘ye tercüme ettirilmesi,
  • Amerika vizesi için Amerika büyükelçiliğinden vize randevunuzun alınması,
  • Uçak bileti rezervasyonunuzun yapılması,
  • Konaklama detaylarınızın yapılması ve vize dosyanıza detayların eklenmesi,
  • Zorunlu Seyahat sağlık sigortanızın yapılması,
  • Uzun süreli eğitimlerde hazırlanacak İyiniyet mektubunun yazılmasına yardım etmesi,
  • Amerika’ya vize başvuru dosyanızın itina ile düzenlenmesi.

Merkez Vize Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilere Amerika vizesi konusunda güvenle vize başvuru yapma rahatlığını sunuyoruz. Amerika Vizesi evrak dosyanız için hazırladığınız belgeleri danışmanınıza elden teslim edebilir veya kargo ile gönderebilir siniz. Evraklarınızın zamanında ve eksiksiz olarak teslim edilmesi vize alımında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Vize başvuruları adaylar tarafından Amerika Konsolosluğuna elden yapılmakta ve bireyler birebir mülakata alınmaktadır.

AMERİKA VİZESİ BAŞVURU MERKEZİ:

İstanbul Konsolosluk Adres: İstinye Mahallesi, Kaplıcalar Mevkii No: 2 İstinye- Sarıyer/ İstanbul

Tel:(0212) 335 90 00 Fax: (0212) 335 91 35 http://istanbul.usconsulate.gov

Ankara Büyükelçilik Adres:  Atatürk Bulvarı No: 110 Kavaklıdere/ Ankara

Tel: (0312) 455 55 55 Fax: (0312) 467 00 19   http://turkish.turkey.usembassy.gov

Elçilikten Pasaport sorgulama: http://turkish.turkey.usembassy.gov/islem_gocmenolmayan_vize.html

Amerika Vize danışmanlığı için 0544 259 60 76 – 0212 259 60 76‘ den bizlere ulaşabilirsiniz.