AMERİKA VİZESİ

Ofisimize en fazla soru Amerika vizeleri hakkında gelmektedir. Amerika vizesi randevuları diğer ülkelerin vizelerinden çok daha farklıdır. Birebir mülakat şeklinde yapılmaktadır. Fakat firmamız memurları tarafımızdan belirlenen vize randevunuzdan önce telefonla veya birebir Vize oryantasyon çalışmaları yapmaktadır. Vize oryantasyonunuzda Amerika Büyükelçiliğinin tahsis ettiği yetkili vize memuru ile ilk karşılaşma, iletişim ve sor/cevap mülakatları hakkında yarım saatlik bir bilgilendirme yapılır ve vize görüşmesinde Yetkili Amerika Vizesi Memuruna saygı dahilinde doğru iletişimle beklenilen cevapları verebilmeniz sağlanır. Amerika vizesi başvuruları, kolay Amerika vizesi almak, Yurtdışı vize başvurusu yapmak, Amerika vizesi ücretleri hakkında detaylı bilgi için sayfamızı okumanızı önermekteyiz. Amerika öğrenci vizesi, Amerika turist vizesi, B1/B2 vize, F1 vize, J1 Vize, H1 vize, E1 yatırımcı vizesi, Green Card Lottery, Green Kart çekilişi gibi birçok Amerika vizesi başvuru çeşidi vardır.

Vize kayıt ücretinizi ödedikten sonra; Online vizesi başvurusunda sorulacak sorular 80 adet Türkçe Anket listesi halinde size teslim edilmekte ve doğru/resmi cevaplar sadık kalınarak yanlarına cevaplarını yazmanız istenmektedir. Kişisel verilerinizi dikkate alarak Merkez vize işlemlerinin buradaki varlığı talebinize uygun Vize tipini dikkate alarak -Amerika turist vizesi, Amerika Ticari vizesi, F1 Amerika Öğrenci vizesi, J1 Amerika çalışma vizesi.. gibi -size uygun vize tipini belirlemek ve online vize başvuru formunuzu doldururken sizden aldığımız Kişisel verilerinize sadık kalarak uygun ve düzgün bir şekilde net bilgilerle Online yurtdışı vize başvuru formunuzu doldurmak ve Amerika vizesi randevunuz öncesi sizinle ofisimizde birebir mülakat çalışması yapmak olucaktır.

Amerika Vizesi Başvuru Evrakları nelerdir?

Amerika Konsolosluğu tarafından belirtilmiş Amerika Vizesi için istenilen evrak listesine websitemizden ulaşabilirsiniz. Belirtilen evrakları tamamladığınız sürece vize başvurunuzda herhangi bir sorun olmayacaktır. Amerika vizesi başvurunuzla ilgili tüm sorularınızın cevabı Merkez Vize’ dedir. 0212 259 60 76

Amerika Vizesi Almanın Püf noktası Önce kendinize inanmaktır.

Hedeflediğiniz seyahatiniz ve amacı, ABD göçmenlik yasası kapsamında size ne tür vize gerektiğini belirleyecektir. Vize başvurusu yapan aday olarak, başvuruda bulunduğunuz vize kategorisini almak için tüm şartları karşıladığınızı tespit etmeniz/etmemiz gerekecektir. Ayrıca ABD’ye seyahat amacınız için hangi vize kategorisinin uygun olabileceğini belirlemek için usvisas.state.gov adresindeki Visa Kategorilerine bakabilirsiniz.

Amerika vize müracaatınızın onaylanması için Amerika diplomatik temsilciliklerinin belirlediği tüm şartları taşımalısınız. Amerika vize prosedürlerinde Türkiye Cumhuriyeti için pasaport ayrımı yoktur. Amerika’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) da dahil olmak üzere, pasaport tipi ayrımı yapmaksızın Amerika’ya giriş yapacak hakkı tanınmaktadır.

Amerika Vizesi ücretleri her sene değişkenlik göstermektedir. Bu konuda detaylı bilgiyi vize memurunuzdan edinebilir siniz. 0212 259 60 76

Merkez Vize danışmanlığı, Amerika vizesi için turistik, iş, eğitim ve çalışma amaçlı olmak üzere tüm vize işlemlerinde yardımcı olmaktadır. İlk Amerika vizesi pasaportunuz için çok önem taşır. İlk defa vize başvurusunda bulunacak boş bir pasaport için Amerika vize başvurusu sonraki yurtdışı çıkışları için yapacağı vize başvurularında çok büyük referans olmaktadır. Amerika vizesinin adayların vize alma gücünü artırdığı kesinlikle bilinmektedir. Amerika vize dosyanızı güvenle Merkez Vize danışmanlarınıza teslim edebilir, profesyonel destekle başvurunuzu yapabilir siniz. Vize randevunuzun olduğu gün vize sonucu hemen adaya iletilir. Vizeniz onaylanmış ise pasaportunuz 3 işgünü içerisinde Amerikan Konsolosluğu tarafından kargo ile tarafınıza gönderilir.

Amerika Vize Danışmanlığı için başvuru sahiplerine birçok şekilde yardımcı olunmaktadır:

  • Amerika vize görüşmesinde yapılacak mülakat hakkında adayların bilgilendirilmesi,
  • Amerika davetiye/ kabul mektuplarınızın vize dosyanıza eklenmesi
  • Amerika vize başvurusu için Vize formlarının on-line olarak doldurulması,
  • Amerika vizesi için evrakların İngilizce ‘ye tercüme ettirilmesi,
  • Amerika vizesi için Amerika büyükelçiliğinden vize randevunuzun alınması,
  • Uçak bileti rezervasyonunuzun yapılması,
  • Konaklama detaylarınızın yapılması ve vize dosyanıza detayların eklenmesi,
  • Zorunlu Seyahat sağlık sigortanızın yapılması,
  • Uzun süreli eğitimlerde hazırlanacak İyiniyet mektubunun yazılmasına yardım etmesi,
  • Amerika’ya vize başvuru dosyanızın itina ile düzenlenmesi.

Green Card başvurusu Nasıl Yapılır?

Green Card Lottery Amerika Hükümetinin her sene Kasım 21 tarihine kadar yapılabilmektedir. Her sene Mayıs ayında sonuçlanmaktadır. Green Kart başvurunuz firmamız aracılığı ile yapılabilmektedir. Bir piyangodur. Her sene Türkiye’den 3000 kişi kart sahibi olarak Amerika’ da oturum alma ve Amerika Vatandaşlığı hakkını kazanmaktadırlar. Başvuru sahşplerinin en az Lise mezunu olması istenmektedir. Eşinizi ve çocuklarınızı beraberinizde götürebileceğiniz bir çekiliş türüdür. Biometric fotograf stüdyosundan çektireceğiniz Amerika Konsoloslugunun talep ettiği 5×5 biometrik fotografınızı firmamıza email ederek başvurunuzu geçekleştirebilir siniz. Green Kart başvurunuz için firmamızla iletişime geçiniz. 0212 259 60 76

Merkez Vize işlemleri sizlere Amerika vizesi konusunda güvenle vize başvuru yapma rahatlığını sunmaktadır. Amerika Vizesi evrak dosyanız için hazırladığınız belgeleri danışmanınıza elden teslim edebilir veya kargo ile gönderebilir siniz. Evraklarınızın zamanında ve eksiksiz olarak teslim edilmesi vize alımında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Vize başvuruları adaylar tarafından Amerika Konsolosluğuna elden yapılmakta ve bireyler birebir mülakata alınmaktadır.

 

AMERİKA VİZESİ BAŞVURU MERKEZİ:

İstanbul Konsolosluk Adres: İstinye Mahallesi, Kaplıcalar Mevkii No: 2 İstinye- Sarıyer/ İstanbul

Tel:(0212) 335 90 00 Fax: (0212) 335 91 35 http://istanbul.usconsulate.gov

Ankara Büyükelçilik Adres:  Atatürk Bulvarı No: 110 Kavaklıdere/ Ankara

Tel: (0312) 455 55 55 Fax: (0312) 467 00 19   http://turkish.turkey.usembassy.gov

Elçilikten Pasaport sorgulama: http://turkish.turkey.usembassy.gov/islem_gocmenolmayan_vize.html